“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد جوادی نژاد، فرزند اسماعیل، متولد ۱۳۴۵/۰۹/۰۲  در روستای کبوترخان دامغان می باشد. پدرش کشاورزی زحمتکش و شریف بود و از این راه امرار معاش می کردو نیازهای خانواده را تأمین می نمود. شهید در روستای محل تولدش دوران کودکی را سپری کرد و وقتی زمان رفتن به مدرسه فرا رسید، برای درس به روستای خورزان رفته و بعد از آن به دامغان آمده و تا کلاس اول راهنمایی به تحصیل ادامه داد.

ولی با شروع جنگ تحمیلی، ترک تحصیل کرد تا او هم به صف رزمندگان اسلام پیوسته و از کشورش و ملت شریف آن دفاع کند. ولی چون سن کمی داشت و در زمان شروع جنگ نوجوانی ۱۴ ساله بود، نمی توانست به جبهه برود و سن و سال او مانع از حضورش می شد.

ولی او از تلاش و پافشاری دست برنداشت و کسی نتوانست او را از رفتن به جبهه منصرف کند.پس از جدیت و تلاش بسیار زیاد، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به عنوان یک نوجوان بسیجی که حالا دیگر کمی بزرگتر شده بود و ۱۷ سال داشت ، به تهران رفت تا دوره ی آموزشی را طی کند و بعد ازآن راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شود و به آرزوی خود دست یابد.

ولی انگار سرنوشت نیز طور دیگری رقم خورده بود، او در حین این دوره ، در یکی از رزم های شبانه که به منظور آموزش و آمادگی بسیجیان انجام می شد، در دو کیلومتری کوه های دماوند در تاریخ ۱۳۶۲/۰۸/۲۴ بر اثر اصابت گلوله، به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاک او به دامغان انتقال داده شد و در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”